T.C. İstanbul Rumeli Üniversitesi

Öğrenci Bilgi Sistemi
   


 
English 16 Haziran 2019 PazarKullanıcı Adı:
Şifre
Sayıların Toplamı
 
 
 
  Şifremi Unuttum


Oturum Açmak İçin Kalan Süre
 
 

Önlisans ve Lisans Öğrencilerimiz

E-posta adresiniz tek isimli öğrencilerimiz için "ad.soyadı@stu.rumeli.edu.tr " ,

İki isimli öğrencilerimiz için ise "iki ad bitişik.soyadı@stu.rumeli.edu.tr " formatında açılmış olup şifre bilgisi Öğrenci bilgi sistemindeki duyurular kısmında belirtilmiştir. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Zorunlu yaz stajı yapacak öğrencilerimize duyurulur;

Yaz döneminde staj yapacak öğrencilerimizin staj yaptıkları kurumu, Üniversitemizi ve staj eğitimlerini riske atmamaları için aşağıdaki durumlara dikkat etmeleri önem taşımaktadır.

*Zorunlu yaz stajına devam ederken rapor (iş görmezlik belgesi) almanız halinde en geç raporun bitim tarihinden sonraki 3 gün içinde program sorumlusu Öğretim Elemanına bu belgenin bir kopyasını iletiniz.

*Staj 30 iş günü sürmektedir. Bu süre tamamlamadan stajınız tamamlamış sayılmaz. Çeşitli sebeplerle staja gitmememiz, ara vermeniz durumunda Program sorumlusu Öğretim Elemanına bildiriniz. Eksik günlerinizin staj bitim tarihine eklenerek tamamlanması zorunluluğu bulunmaktadır.   

*Staj yaptığınız kurum tarafından asgari haftada bir gün izin kullandırılması zorunludur. Çalışma şartları ve iş çeşitliliğine göre, izin günü hafta içi ya da hafta sonu olarak değişkenlik gösterebilir.

*Staj yapacağınız kurum tarafından gece çalışmasına veya fazla mesai yapmaya zorlanamazsınız. Böyle bir durum olması halinde durumu Program sorumlusu Öğretim Elemanına bildiriniz.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat etmeniz sağlıklı bir staj dönemi geçirmeniz için önem taşımaktadır. Başarılı bir staj dönemi geçirmenizi dileriz.